כל האמת מאחורי דיאטת HCG

דיאטת HCGיש כיום עשרות  סוגים של דיאטות שונות, כאשר ישנן דיאטות בהן מבטיחים כי הן אלו אשר יביאו כל אדם למהפך בחייו בעזרת קסם הדיאטה הספציפית, כך האדם יגיע לתוצאה הרצויה בקלות ובמהירות.  במאמר זה נרצה לסקור את דיאטת  HCG ולבדוק את יעילותה ובמיוחד מהן תופעות הלוואי שלה.

מהי דיאטת HCG?

דיאטת  HCG פותחה על ידי רופא בבריטניה בשם ד"ר סימונס כבר בתחילת שנות ה-50 , והיא מיועדת לאנשים אשר רוצים לרדת במשקל, זאת באמצעות טיפות הורמונים המוזרקות לגוף או כתוספי מזון. הדיאטה מתבססת על דיכוי התיאבון ואנשים הלוקחים את ההורמון אמורים לא לחוות תחושת רעב.  פירוש המושג HCG  הם ראשי תיבות ל- Human Chorionic Gonadotropin  ובתרגום לעברית –  גונדוטרופין כוריוני אנושי. ההורמון מיוצר באופן טבעי בגוף של האישה, בשליה, כאשר היא נכנסת להריון, אשר הופך להורמון מסוים בשתן. הדיאטה מבוססת על כך שבאותה מידה בה הורמון HCG משפיע על שחרור שומנים בגוף של אישה בהריון, כך גם ישפיע על כל אדם אשר רוצה לרדת במשקל ולהשיל מספר קילוגרמים ממשקל גופו. הורמון זה נמצא בשימוש כזריקות ותוספי מזון של ההורמון  HCG. חשוב להדגיש שאין מחקר שתומך בהנחה שהורמון ה-HCG מוריד במשקל.

רק 500 קלוריות ביום?

התפריט בדיאטת HCG של ד"ר סימונס ממציא השיטה, הינו תפריט דל קלוריות אשר במידה ומבצעים אותו במשך 40 יום ניתן לרדת עד 15 ק"ג. נשמע מפתה? לאו דווקא, כפי שתיווכחו לדעת. תפריט כזה יכול להכיל לדוגמא את המרכיבים הבאים: לארוחת בוקר ניתן לשתות תה או קפה עם סוכרזית אך בשום אופן ללא סוכר, וכף אחת של חלב. לארוחת צהריים 100 גרם בשר או דג דלי קלוריות אשר בושלו או נצלו ללא שומן, בתוספת סוג אחד של ירקות כגון: עגבניות, מלפפון, צנונית, כרוב, בצל, ומבחר ירקות עלים ירוקים, בנוסף יש לאכול פרוסת לחם קלוי ופרי כגון: תפוז או תפוח. בארוחת הערב יש לחזור ולאכול תפריט כדוגמת המתואר בארוחת הצהריים.
אין ספק כי מבחינה בריאותית תפריט המבוסס על מספר קלוריות כה מועט יכול לגרום לפגיעה במערכות בגוף אשר עם הזמן יסבלו מחוסר תזונתי. בנוסף לכך הקטסטרופה האמיתית היא שהירידה המהירה במשקל מורכבת מהרבה שריר ונוזל. עשו אפילו חישוב מתמטי. בגרם שומן 9 קלוריות. אם גופנו מוציא 2500 קלוריות ביום ונאכל רק 500 קלוריות, גרמנו לחוסר של 2000 קלוריות שנצפה תגיעו משומן. בהנחה שכל הירידה במשקל תהיה משומן (דבר לא ריאלי בתנאים אלו), אז ניתן להוריד עד 220 גר' ליום. כל ירידה חוץ מאותם 220 גר' תהיה שריר ונוזל!!! ושוב מדגיש, אותם 220 גר' מורכבים לא רק משומן.

דיאטת HCG  – אין קסמים אבל יש תופעות לוואי!

תופעות הלוואי של שימוש בדיאטת HCG  אינן שכיחות. תופעות הלוואי של הדיאטה כוללים הופעת כאבי ראש, עצבנות, חוסר מנוחה, רגישות של רקמת השד, נפיחות במקום הזריקה, ודיכאון. יש גם מקרים של תופעות לוואי חמורות כגון יצירת קרישי דם.

תופעות הלוואי הבאות מחייבות התערבות רופא ומתן טיפול רפואי מיידי: כאב עצום באזור האגן, נפיחות של כפות רגליים, רגליים, ידיים, כאבי בטן, נפיחות בבטן, קשיי נשימה, שלשולים, הקאות, בחילות, צמצום של מתן שתן, ועלייה במשקל. בכל המקרים המצוינים לעיל יש להפסיק את השימוש במוצרים מיד.

לסיכום

למרות שהשיטה הומצאה כבר בשנות ה-50, כל כמה שנים דיאטה זו מתפרסמת מחדש. מחקרים שנעשו מצאו כי הורמון HCG אינו נותן תשובה יעילה לדיאטה ואינו מסייע בצורה טובה בטיפול בהשמנה. הירידה במשקל אינה נובעת מהשימוש בהורמון אלא בשל התפריט קיצוני דל קלוריות.

כמו כן נמצא כי ההורמון אינו מסייע בצורה חד משמעית לדכא את התיאבון וגם אם מתבצע תהליך ירידת משקל מהירה זה לא מסייע להגברת חילוף החומרים.

אז מה עושים? המטרה בכל ירידה במשקל צריכה להיות להוריד שומן נטו. כדי להגיע לכך חשוב לבצע אבחון מטבולי . לאחר מכן עם הנתונים האישיים על חילוף החומרים והרכב הגוף, ניתן לתכנן תזונה חכמה יחד עם גישה חיובית לאוכל ולארוחות שתביא לירידה בשומן בצורה בריאה ולאורך זמן.

שתפו עם חבריכם
 • Print
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • email
 • LinkedIn
מאמר זה פורסם ב דיאטה ותזונה נכונה, מאמרים וכתבות ותוייג תחת , , , , , , , . שמור במועדפים את הקישור הישיר.

87 Responses to כל האמת מאחורי דיאטת HCG

 1. דוקטור נסטור היקר.
  אני מציע לך לדבר לא עם כל הלקוחות של הדיאטה הזו בישראל – משהו בסדר גודל של יותר מ10.000 אנשים שרזו בהצלחה וזה רק מהשנה האחרונה…. דבר רק עם 5 או 6 מהם… אשמח לתת לך טלפונים!
  הגיע הזמן שתתעורר ותסתכל ימינה ושמאלה…
  בברכה,
  חיים נטע
  0526848603

  • Dr.Nestor says:

   נטע היקרה,
   דווקא הגיעו אלי לא מעט מטופלים שניסו קודם כל את דיאטת ה-HCG, ירדו הרבה קג', זה שאת מכנה "הצלחה", ואז באו לעשות את הדבר האמיתי. חוץ מהנזקים ותופעות הלוואי, את צריכה להבין שלהוריד קג' רבים בשבוע על ידי צריכת 500 קלוריות ביום, זה לא הצלחה, זה נזק. מדובר בירידה קיצונית של שרירים ונוזלים מה שגורם לך בסופו של דבר להשאר עם גוף פחות בריא, פחות יפה ופחות חיוני. אני מציעה לך להוריד את טון התקיפה בכתיבתך במיוחד כשאת כותבת על טיפול שגם משרד המזון והתרופות האמריקאי וגם משרד הבריאות הישראלי הוציאו הזערות לציבור בשימוש בו.
   מודה על תגובתך,
   ד"ר נסטור

  • שושי says:

   כל שנאמר בכתבה זו הינה האמת לאמיתה,אין למפרסם כל אינטרס
   נכון,שישנם הרבה אנשים המנסים להרזות ולכן ינסו/מנסים כל אפשרות הנקראת בדרכם
   אין דבר כזה שדיאטה של 500 קלוריות אינה פוגעת בבריאותו של אדם,בודאי שהדבר אינו ניכר לגבי אנשים ציעירים מכיוון שהנזק לטווח ארוך!!!!

   • גילה says:

    לכותב דווקא יש אינטרס. הוא מוכר "דיאטה" סטנדרטית ביוקר……..(הדיאטה שלו למעשה זהה של דיאטת הנקודות של שומרי משקל) רק המחיר לא.

    • Dr.Nestor says:

     גילה שלום,
     תודה על תגובתך אבל על פי מה שאת כותבת אסור לכל דיאטן להגיב על כל דיאטה גם אם מקצועית הוא חושב שאסור לבצע אותה וזה לא מתקבל על הדעת.
     לגבי ההשואה בין שיטת ד"ר נסטור לשומרי משקל. לא מבין איך ולמה את טוענת שמדובר בשיטה זהה ולמרות שזו פעם ראשונה שאני שומע על השוואה כזו, אסביר:
     שומרי משקל הינו תהליך קבוצתי, בשיטת ד"ר נסטור הטיפול הינו אחד על אחד
     בשומרי משקל מדריכת הקבוצה היא בדרך כלל אישה שירדה במשקל במסגרת הקבוצות של שומרי משקל (עד כמה שידוע לי), הטיפול אצל ד"ר נסטור הוא מולי, לצורך הבנת ההבדלים תכנסי בבקשה באתר ל"אודות" "על דוקטור נסטור"
     בשיטת ד"ר נסטור מתבצע איבחון מוקדם של חילוף החומרים, הוצאה קלורית בתנועה והרכב גוף, הכל עם המכשור המתקדם בעולם
     בשיטת ד"ר נסטור בנוסף לפגישות השבועיות, עוקבים כל חודש וחצי על התקדמות הרכב הגוף כדי להבטיח שהירידה היא בשומן ולא בשריר ובנוזל
     השיטה התזונתית אצל ד"ר נסטור שונה לחלוטין מהשיטה התזונתית של שומרי משקל. השיטה מתמקדת בעקרונות תזונתיים רבים אשר מביאים למקצימום הורדת שומן ומקסימום בריאות.
     לבסוף המחיר החודשי בשיטת ד"ר נסטור בכלל לא יקר. את מוזמנת להגיע לפגישת היכרות חינם ולוודא זאת.
     בברכה,
     ד"ר נסטור

     • כל הכבוד לך ד"ר נסטור, קראתי את הכתבה שלך והיא ממש אור בתוך סבך הקוצים בו נמצאים אנשים שרוצים לרדת במשקל. אני נטורופת כ-10 שנים ואחד הדברים שאני הכי פחות ממליץ הוא מסוג הדיאטות הזה.
      1. ראשית לא מדובר פה על דיאטת הורדה במשקל, אלא על דיאטת רזון!!! הגוף נכנס לתהליכי עקה חמורים, גם אם מדובר על 25-40 יום. גוף האדם לא יודע לחיות בשלווה עם 500קק"ל, ולכן הוא מתחיל לפרק רקמות שומן ושריר. הסכנה המיידית היא פיערוק רקמות שרירים והעיקר משריר הלב. לכן אנשים עם בעיות לב, כל דם, כליות, כבד וכו'
      2. דיאטה של 500קק"ל ליום ללא אספקה נכונה של פחמימות מבקשת מהגוף לפרק את מחסני השומן. אז מצד אחד אתה יורד במשקל, אבל מצד שני הגוף נכנס למצב של עקה, מה שמשנה את חילוף החומרים של הגוף. המוח לא מסוגל לחיות על שומן ולכן הגוף יוצר חומר שנקרא קטון שמהווה דלק למוח אבל דלק פחות משובך, זה כמו לקחת רכב שאמור לנסוע לפי הוראות היצרן על 95אוקטן ולתת לו 96אוקטן. לכן הסטרס, העצבנות ובמקרים מסוימים גם תופעות לוואי של סטרס כגון נשירת שיער מאוחרת, עלייה בפרופיל השומני בדם (טריגליצרידים וכולסטרול), חוסר איזון הורמונלי ועוד…
      3. כשהגוף מפרק רקמות שומן וחלבון, הוא מכביד כל איברי הפינוי ועל הדם בכך שמפירוק רקמות שומן נכנסות לדם כמויות גדולות של טוקסינים (תה הירוק ששותים ברוב הדיאטות הללו אינו מספיק להוציא את הטוקסינים), רקמות חלבון שמתפרקות מעלות את חומצות הגרעין בגוף וגם הן עלולות לפגוע בגוף.
      4. הורמון בהזרקה/ספריי הומאופתי או כל דרך אחרת שמכניסים לגוף את ה-HCG, בסוף היום אתם מכניסים לגוף הורמון או רמדי שעושה פעילות של הורמון. פעילות יכולה להוציא את הגוף מאיזון הורמונלי. המערכת ההורמונלית היא אחת המערכות הקל מאוד להוציא אותה מאיזון, אבל אחר"כ קשה יותר לאזן אותה חזרה. אז יש כאלה שיגידו שזה מאצה ולא ממקור חי, אבל זה עדיין מחכה את הפעילות של ההורמון. אצלנו יש אמרה שאומרת "זה נראה כמו ברווז, זה הולך כמו ברווז, אז זה כנראה ברווז!".

      מה לא מספיק???

      דיאטת רזון באופן כללי הן מפגע באנשים שיורדים במשקל, לרוב לא מסבירים להם לאחר מכן איך לאכול נכון ורוב האנשים שמתנסים בדיאטות רזון יורדים במשקל ואחר"כ עולים במשקל. הנדנדות הללו במשקל פוגעות ביכולת של הגוף לאחר מכן ליצור חילוף חומרים תקין ומקשות על האדם השמן לרדת בדיאטה הבאה.

 2. מיטל says:

  שלום רב,
  רציתי לדעת האם ישנן תופעות חמורות יותר או האם מישהו שמע או נתקל באדם שהשתמש בתוסף וחלה?

  • Dr.Nestor says:

   קודם כל מדובר בתרופה לפיריון שאפילו ה-FDA אוסר את השימוש שלו כתרופה להרזיה. כפי שכבר הגבתי חשוב גם להבין שהירידה המסיבית במסת השריר יכולה רק להביא לא בריאים.
   בברכה,
   ד"ר נסטור

 3. Ifat says:

  קראתי את המאמר, התגובות.. אני אנסה לתמצת.. עשיתי את הדיאטה הזאת, התרסיס עובד!! אני מחשיבה עצמי כאדם אינטיליגנט, מעולם לא האמנתי בקיצורי דרך, אלא באכילה מבוקרת עם מודעות רבה לכך שאוכל זה אמצעי לשבוע ולא מטרה.. מתאמנת באופן קבוע וכו'.
  הזדמן לידי המאמר המקורי של דר סימונס, בתרגום לאנגלית.. היו לי בערך 5 קג להוריד.. היה הגיון במאמר ואמרתי, יאללה מה יכול להיות.. ואכן ניסיתי..
  הדבר המרכזי הוא שאין תחושת רעב!! אין!!
  אני אוכלת בדכ כ 1200-1400 קל', כמישהי ששומרת על המשקל המון שנים ומתאמנת באופן קבוע, אני יכולה רק לומר שכל פעם שניסיתי להוריד את כמות הקלוריות הקבועה שלי, אפילו במעט, הרעב נתן את אותותיו והיה לי קשה להתמיד. עם התרסיס שנמכר בארץ, על אף החששות, הסתדרתי מעולה עם 500 הקל' ושוב, ב ל י להרגיש רעב!! זאת בדיוק הנקודה .. אין פה שום עניין של פלסבו, רעב זה רעב, תחושה פיזיולוגית שקשה מאוד להתעלם ממנה ועם הטיפות, לא מרגישה רעב!!
  אני מכירה לפחות 10 אנשים שרזו יפה עם ה HCG ולמען ההגינות, גם כמה שלא הצליחו..
  אז נכון, אולי אין מספיק תוקף סטטיסטי ל HCG, אולי לא טרחו לבדוק את זה לעומק, אבל עם ת ו צ א ו ת לא מתווכחים.
  אין עייפות, אין חולשה והכי חשוב – אין רעב!!
  היום אני אחרי סבב של HCG, מרגישה מעולה ועם 5 ק פחות (עשיתי סבב קצר מאחר ולא היתי צריכה להוריד הרבה…)
  בהצלחה לכל מי שמנסה, זה שווה, מקסימום, לא תרגישו טוב, תפסיקו.

  • Dr.Nestor says:

   לא כל ירידה במשקל הינה ירידה מבורכת. כאשר יורדים במהירות של קילוגרמים בשבוע מאבדים הרבה שריר. זה לא בריא, לא נראה טוב והסיכוי לעלות בחזרה גבוה מאוד.
   בברכה,
   ד"ר נסטור

  • אורי says:

   אני ניסיתי את התרסיס וזה ממש קשקוש!!!!כל היום הייתי רעבה וחלשה!הכסף הלך לפח!!כל הדיאטות קסם האלה שמציעים באנטרנט זה קשקוש!!צריך להבין שבירידה במשקל אין קסמים וצריך פשוט לאכול נכון ולהתאמץ ולעשות ספורט ולשנות את אורח החיים שלנו.

 4. קרינה ליבסטר says:

  שלום, אני שוקלת 60 ק"ג וגובהי 159 .יש לי u-c (דלקת כרונית במעי הגס) ואני מטופלת באימורן.כרגע הדלקת רדומה.רציתי לשאול האם מותר לי ליטול את התרסיס? האימורן פוגע במערכת החיסונית האם אני יכולה לעשות דיאטה של 500 קלוריות וללא כל אבות המזון?
  אני מעוניינת לרדת רק 6 ק"ג.
  תודה מראש.

  • Dr.Nestor says:

   שלום,
   דיאטה של 500 קלוריות לא מומלצת לאף בן אדם. על כמה וכמה לא לך בדיוק בגלל הסיבה שדיאטה קיצונית אלולה לפגוע במערכת החיסון. לגבי הקשר בין התרסיס למחלה שלך לא ידוע מה ההשפעה ובטח שלא מומלץ לנסות, זאת בנוסף שאין קשר בין התרסיס להרזיה. אני מציע לך לרדת במשקל בצורה מבוקרת ונכונה וגם מהנה ולא בעונש של 500 קלוריות.
   בהצלחה.

 5. הילה says:

  שלום
  אני מעוניינת לרכוש את הערכה, לאחר שראיתי בעיני את התוצאות של הדיאטה. אני צריכה לרדת בסביבות 20 קילו לאחר שירדתי כבר 7 קילו בעצמי בעמל רב ובסבלנות שהולכת ופוקעת. הבעיה היא שעברתי תסחיף ריאה באחד מההריונות שעברתי וגילו לי בעיה גנטית של קרישיות בדם. הפחד של לקחת הורמון (למרות שלא מדובר בדיוק בהורמון אלא בנגזרת שלו) של הריון לאור מה שעברתי. עשיתי מחקר מעמיק באינטרנט ועדיין אני לא מוצאת תשובה לשאלה שלי. הלכתי לרופאת המשפחה שכמובן לא יכלה להמליץ לי על הדיאטה ואף התקשרתי להמטולוגית שלי שאמרה שהיא לא יודעת מספיק על הדיאטה ולכן לא יכולה ליעץ לי. השאלה שלי היא: אני מבינה שהדיאטה לא מומלצת אבל האם היא מסוכנת עבורי למרות שלא מדובר בהורמון האמיתי
  תודה
  הילה

  • Dr.Nestor says:

   שלום הילה,
   חוץ מהורמון עצמו, במצבך מדאיג אותי שתעשי דיאטה דרסטית של 500 קלוריות ליום. אני ממליץ לך להמשיך בדרך שלך למרות שאין בה את ה"קסם" של ירידה של חצי קג' ליום. ואל תשקחי שמדובר בחצי קג' שחלק נכבד מימנו נוזלים ושריר. אם את תקועה במשקל את כמובן יותר ממוזמנת לפנות אלי ולעבור אבחון מטבולי.
   בהצלחה,
   ד"ר נסטור

 6. אירית says:

  הבנתי שמדובר בכלל בטיפות הומאופתיות, אז איך הן יכולות להזיק?
  שהרי הומאופתיה זה דילול החומר במים, במידה כזאת שאין שום זכר לחומר המקורי ומדובר בעצם במים
  עם תכונות אנרגטיות. אז איך זה מזיק?

  • Dr.Nestor says:

   אירית שלום,
   מה שכתבתי קשור ל-HCG והטיפות האלה נמכרות כמכילות HCG. מכל מקום ה-FDA אוסר להשתמש גם בטיפות האומאופטיות. רוב הנזק כפי שמשתמע מהמאמר קשור לדיאטה הדרסטית בת 500 קלוריות שקשורה לתהליך.
   בברכה,
   ד"ר נסטור

   • אירית says:

    אבל הטענה היא שההורמון הזה, גם בצורתו ההומאופטית, משחרר מצבורי שומן בגוף וכך לא נגרם כל נזק, להיפך האדם משתחרר משומנים מיותרים. ובניגוד לדיאטות אחרות גם אין בגלל זה נפילה של עור, התקמטות וכיו"צ, כי זה לא השומן המיידי שמתחת לעור, אלא שומן פנימי שגם יותר מסוכן לבריאות.

 7. Daniela says:

  שלום. רציתי לברר על עמידותן של תוצאות הדיאטה לטווח הרחוק.
  האם לאחר כל שלבי הדיאטה והחזרה לשגרה לא משמינים?
  כיצד ניתן לשמור על המשקל החדש?
  תודה

  • Dr.Nestor says:

   דניאלה שלום,

   תודה על שאלתך. אם התכוונת לשמירת הירידה במשקל בדיאטת HCG, זהו בדיוק העניין, אני לא חושב שניתן לשמור על משקל שירד בצורה כה דרסטי כי מדובר בירידה שבחלקה הגדול היא נוזלים.
   בברכה,
   ד"ר נסטור

   • אירית says:

    כל המתעסקים בדיאטה הזאת טוענים שמדובר במצבורי שומן פנימיים, לא בנוזלים. שההורמון הזה הוא מעין מפתח, שמשחרר אותם.

    • Dr.Nestor says:

     כנראה מתכוונים להבדל בין שומן שסביב לאיברים לשומן התת עורי. אין הוכחה או מחקר שמוכיח שלקיחת ההורמון בצורה כלשהי גורמת להורדת שומן, שומן כלשהו או משקל. ויש להניח שבדיאטה קיצונית כזאת, עוד יותר קשה להגיע לשומן שסביב האיברים.
     בברכה,
     ד"ר נסטור

 8. טלי says:

  דר נסטור שלום
  בעלי בן 51 סובל ממחלה גנטית נויירולוגית sma שפוגעת בגפיים עליונות ותחתונות , קושי בהליכה ותפקוד יום יומי לקוי מבחינה עיצבית ושרירית .האם דיאטה hcg יכולה להקשות על המחלה במיקרה זה .
  אודה לתשובתך בהקדם

  • Dr.Nestor says:

   טלי שלום,
   אני לא הייתי ממליץ לאדם בסיכון כמו בעלך לקבל תרופה לפיריון שלא ברור מה השפעתה על מצבו. בנוסף במיוחד אדם עם קושי בהליכה לא צריך לקבל 500 קלוריות ביום מה שיכול להחליש אותו.
   בברכה,
   ד"ר נסטור

 9. עמת says:

  הורמון הhcg שניתן בדייאטה או לנשים הרות איזה תופעות לוואי יש לו האם ההורמון עצמו מסוכן או שדיאטת 500 קלוריות היא הסכנה יותר מטריד אותי ההורמון בין אם הוא על בסיס טבעי או על בסיס צמחים תודה רבה ענת

  • Dr.Nestor says:

   ענת שלום,
   מדובר בתרופה לפיריון, גם אני כמוך מוטרד מאוד מקלות הדעת לגבי השימוש בתרופה זו. תופעות הלוואי האפשריות כתובות במאמר.
   לגבי דיאטה בת 500 קלוריות הסכנה ידועה ובנוסף ידוע סוג הירידה במשקל שמביאה בוספו של דבר לגוף עם אחוזי שומן יותר גבוהיים מאשר בתחילת הדיאטה.
   בברכה,
   ד"ר נסטור

 10. עינת says:

  אני רוצה לשתף אנשים, אני כבר שבוע בניסיון בדיאטה chg ויש לי כל הזמן תחושת רעב גם עם אני אוכלת אחרי 15 דקות שוב רעבה.
  לפני זה עשיתי דיאטה רגילה של 1200קלוריות ואף פעם לא הייתי רעבה כמו עכשיו.
  אולי זה בכלל פותר את התאבון ולא מדכאה.???

  • רינת says:

   הי עינת
   אני בדיוק באותו מצב….יום 6 לדיאטה, ורעבה הרבה יותר ממה שאני בד"כ. לא מצליחה לאכול רק 500 קל'. אמנם ירדתי 2 קילו ב-6 ימים, אבל הרעב קשה מאוד. בדיוק כפי שאת מתארת- רבע שעה אחרי ארוחה, אני רעבה….שותה הרבה, מחלקת את המנות, יש לי תחושה שהתרסיס לא מדכא את הרעב. לא נראה לי שאצליח להמשיך ככה.
   האם זה חלף אצלך מכתיבת ההודעה?
   האם מישהו נתקל בתופעה דומה?

   • אפרת says:

    בנות יקרות,
    תחושת הרעב שלכן היא ללא ספק מ-500 הקלוריות שאתן אוכלות בקושי !!!
    מה לא מובן ?!
    זו התעללות בגוף.
    אתן פוגעות בחילוף החומרים שלו ! דבר שיישאר איתכן לאורך זמן גם עם הק"ג יעזבו.

    אפרת,
    מאמנת אישית בתזונה.

 11. שרון says:

  שלום לך דוקטור נסטור
  אני כרגע התחלתי עם דיאטת HCG אני שוקלת 60 קילו והגובה שלי 1.60 אני מעוניינת לרדת 10-12 קילו אני בת 22 השאלה שלי היא אם אני ארצה בעוד חצי שנה-שנה להיכנס להיריון התרסיס יעשה לי בעיות פוריות או יכול למנוע ממני להיכנס להיריון?
  אשמח לתשובה בהקדם האפשרי 🙂

  • Dr.Nestor says:

   שלום ענת,
   לא ידוע על בעיות פוריות. אני רק לא יודע למה צריך לקחת בכלל סיכון כאשר את יכולה לרדת את אותם 10 קג' בצורה בריאה, נכונה ולאורך זמן.
   בברכה,
   ד"ר נסטור

 12. אור says:

  תודה רבה על המאמר והמידע.
  האמת שאני שוקל לעשות את הדיאטה לאחר שראיתי מספר חברים "נעלמים" בשנה האחרונה. אחת סיפרה לי שזה לא עשה לה כלום ולא דיכא תחושת רעב ולכן הפסיקה, אבל כמה אחרים פשוט ירדו מאוד וחבר טוב סיפר לי שהוא מעולם לא הרגיש בריא יותר.
  זה נשמע לי הרבה יותר טוב מכימיכלים מדכאי תיאבון. ללא ספק תזונה נכונה וספורט יעשו עבודה אך הבנתי שהיום השימוש לא נעשה בהורמון אלא בתרסיס הומאופתי.
  נראה לי שווה לנסות כמה ימים ואם לא מפרק את השומן, תמיד אפשר לחזור חזרה.
  לא נראה לי שצריך לקנות את הערכות היקרות או את הליווי האישי, ראיתי מקומות שמוכרים רק את הטיפות בזול בהרבה.

  בכל מקרה, תודה רבה על המידע. אם לא יעבוד נחשוב על פתרונות טבעיים אחרים.

  אגב -לגבי הFDA מוציא אזהרות על ימין ועל שמאל ומאשר תרופות מסוכנות מאוד (ביחד עם אוסף אזהרות מוצנע). ישנם רופאים שמציעים תרופות לסכיזופרניה כדי להוריד במשקל, כי זה מדכא תיאבון. אז אני לוקח כל דבר בעירבון מוגבל ומסתכל על ההיגיון שבדבר ואם יש לו הצלחות ומה מידת הסיכון.

  מידת הסיכון נראית לי קטנה גם לפי הנאמר כאן.

  אני כן , אשמח לתגובות בעד או נגד שמבוססות על מידע קונקרטי ובלי צעקות שזה "עובד כמו קסם" או "זה נוכלות". לא מאמין לא לאלו ולא לאלו.

 13. דונה says:

  שלום
  קראתי את המאמר, ומאד הייתי רוצה לנסות את הדיאטה אני צריכה להשיל כ- 15 קילו ממשקלי
  אציין שאני מועמדת להשתלת לב ואשמח לדעת אם לקיחת התרסיס אינו מהווה סכנה בשבילי.
  ברצוני לציין שאחד מבני משפחתי עשה את הדיאטה והשיל הרבה ק"ג ומרגיש מצויין.

  • Dr.Nestor says:

   דונה שלום,
   אם התרסיס מכיל HCG אסור לך לקחת אותו, אם הוא סתם תערובת של מיצוי צמחים אסור לך לקחת אותו כי לא ברור מה יש בו. ממליץ לך בחום, לרדת במשקל בצורה שקולה ובריאה.
   בהצלחה,
   ד"ר נסטור

 14. ממליצה בחום says:

  היי אור,
  אני חייבת להגיב לתגובתך כי גם אני בדיוק כמוך הייתי נורא סקפטית בנושא!
  גם אני ראיתי חברות בעבודה ״נעלמות״ ואומרות שזה פשוט קסם ומנסיון דיאטות רבות שעשיתי אין קסמים! רק עבודה קשה, בין אם היא פעילות גופנית אינטנסיבית והעבודה פיזית או עבודה קשה על המוח ועל החשקים ועל כול ה:״בא לי״, שזו עבודה לא פחות קלה ממאמץ פיזי….
  אז ככה, התחלתי ביום רביעי לפני שבועיים, היו 2 ימי זלילה (שאגב, מסתבר שקשה לזלול- זה גורם לתחושה מגעילה ושמנה) ואז התחיל התפריט הדל – 500 קלוריות.
  היום יום שבת, עבר שבוע ויום ואני פחות 4.400 קילוגרם. זה לא קסם, אבל זה עובד! ולמה??
  כולנו יודעים שאם תאכל פחות ממה שאתה שורף אתה תראה ירידה במשקל…. ככה לימדו אותי תמיד!
  אבל, לאכול 1500 קלוריות ולרדת בשבוע 0.55-1.00 ק״ג, זה לא כמו לאכול 500 קלוריות ולרדת 4.00 ק״ג בשבוע…. לכן השיטה הזאת היא הקלה והמהירה יותר, כי היא כביכול זמנית וואת התוצאות רואים על פני השטח…. כבר רואים עליי את הירידה! זה כיף לא נורמלי!!!
  אני מקווה להמשיך לרדת כך בכול תקופת ה-40 יום ולהגיע ל-15 קילו פחות….
  לגביי תחושת הרעב, אני שובעת מקופסת טונה במים וסלט!!! איך? כנראה פסיכולוגי בלבד, בזה הדעות חלוקות…. אבל גם אם זה רק פסיכולוגי וזה בסוף עובד עליי- מה רע??
  יש עוד דרך ארוכה לפניי, והחלק הקשה עוד לא הגיע, חובת ההוכחה לשמור על המשקל החדש שיגיע….
  אני אישית, מתכננת להתאמן אחריי שאסיים את תהליך הירידה ולנסות לשמר את התוצאה בדרך הטובה והבריאה ולסגל לעצמי אורח חיים חדש!
  ה-hcg ייתן לי את הפוש שאני צריכה להגיע למקום הטוב הזה…

  בהצלחה לכולם!

  • Dr.Nestor says:

   ולצערי זו עוד אחת מהתגובות של אנשים שרואים רק סנטימטר קדימה ולא יותר מזה. העיקר לרדת במשקל, לא משנה איך, מה זה עושה לגוף ומה הסיכוי לעלות בחזרה תוך זמן קצר. כאשר נעשת דיאטה דרסטית של 500 קלוריות הסיכוי לשמור על המשקל כי לאחר מכן תתחילי לשמור על אורך חיים בריא הוא אפסי. אני כמובן מאחל לך בהצלחה, אבל לצערי את כמו כל כך רבים אחרים, קונים אשליה.
   ד"ר נסטור

   • בר says:

    שלום לכולם,

    אני לא מצליחה להבין כמה דברים , אם כל הניסוי הזה של ירידת במשקל ע"י ההורמון המסוים הזה התגלה בשנות ה50 כפי שקראתי, מדוע הוא הובא לידי הציבור רק עכשיו?

    500 קלוריות ליום זה מטורף בלי שום קשר לתחושת הרעב ,ובמידה והצלחתי לשמור ולאכול לפי התפריט הנתון לאחר סיום הסבב של הטיפול כי הרי הטיפול לזמן קצוב. מתחילים לאכול רגיל, אמנם בשמירה אך הקלוריות הם לא אותן קלוריות כמו בתפריט הראשון. משהו סיים את הטיפול השיל את הק"ג ובוודאות לא חוזר לאותו משקל (ואם לא יותר) בטווח קצר?

    הדבר השלישי הוא ההורמון הזה שמדברים עיליו הוא הורמון שקשור להריון האם יש סיכון בלקיחת גלולות נגד הריון ולקיחת הורמון זה בשיבוש המערכת כולה?

    אודה לתשובה מהירה=)

    • Dr.Nestor says:

     שלום בר,
     אני חושב שהתשובות נמצאות בגוף השאלות שלך והכל נכון. מי שיורד 3 קג' בשבוע עולה בחזרה בטווח הארוך, וגרוע יותר, ישאר עם פחות שריר ויותר שומן בגופו.
     בהחלט לא מומלץ לשחק עם המצב ההורמונלי.
     בברכה,
     ד"ר נסטור

   • פרחי דדורית says:

    אני עשיתי את הדיאטה hcg היו לי דימומים רבים ,דיכאון, גודש בשדיים
    שטפי דם על העור בכול הגוף
    לא מומלץ …..

    • רנית says:

     גם אני הסתבכתי איך יצאת מזה בסוף? אני לא יודעת מה לעשות

     • Dr.Nestor says:

      רינת שלום,
      לא יודע למה את בדיוק מתכוונת כאשר את כותבת שהסתבכת, אבל את מוזמנת להגיע לטיפול ולעבור תהליך רציני, מקצועי ומסודר.
      בברכה,
      ד"ר נסטור

 15. maya says:

  אני ניסיתי את התרסיס ולא הרגשתי שום תחושת שובע, ברור שאם נאכל 500 קלוריות ביום נרזה בחודש 10-12 קילו גם ללא התרסיס..הכל עניין פסיכולוגי!הכל מתחיל ונגמר בראש

 16. איריס says:

  ד"ר נסטור יקר,
  ברורה לי העמדה שלך לגבי הדיאטה ובכל זאת אודה לתגובתך לגבי חולי סוכרת, האם דיאטת ה – HCG עלולה להזיק יותר מאשר לעזור? אני בת 43 עם סוכרת לא ממש מאוזנת, חיה על כדורים שגם לא ממש עוזרים, טרם הגעתי לאינסולין, תודה לאל, ובכל הזדמנות אומרים לי "רדי במשקל והסוכר יתאזן לך". וזה מה שאני רוצה לפני שאגרום לעצמי לנזק בלתי הפיך חלילה. אודה לתגובתך הכנה. תודה מראש.

  • Dr.Nestor says:

   איריס שלום,
   דיאטה של 500 קלוריות אסורה בהחלט לחולה סוכרת המטופל בכדורים לאיזון הסוכר.
   בברכה,
   ד"ר נסטור

 17. אמי says:

  שלום לכולם
  התחלתי את הדיאטה עם התוסף HCG לפני 5 ימים.רציתי לשטף את כל מי שמעוניין לשמוע.
  אני אישה בת 44 והייתי רזה כל החחיים.מגיל 40 כנראה שהמטבוליזם מאט את הקצב ולצערי עליתי בין 5 ל-8 ק"ג(זה תמיד משחק-עולה יורד) משקל שאני לא מצליחה להוריד כבר כמה שנים.אני מכורה לממתקים לנשנושים ולאוכל.כל החיים אכלתי כאילו אין מחר בעיקר ממתקים ואף פעם לא עליתי במשקל.לאחר שעליתי בשקל ניסיתי לעשות הרבה דברים.כמו למשל:לא לאכול ממתקים רק פעס בשבוע .בלי לחם תקופה של חודשים.וכו…וכו…ובקושי הצלחתי להוריד 4 קילו ב 4 חודשים,וכמובן נשברתי להמשכתי לזלול.אבל בטח כל מי שעושה דיאטה באופן עצמאי או מבוקר יודע שאנחנו אוהבים לאכול ,נשברים תמיד ואין דיאטה שאפשר לשמור לכל החיים וזה לא משנה איזה דיאטה וכמה משלמים עליו.מאוד מתסכל כשאתא יורד קילו בשבוע ומחזיר אותו בזלילה של יום אחד בלבד.
  אז למה לא להוריד יותר מהר וכמובן ננסה לשמור על המשקל לאורך זמן…
  אני עוד לא נתקלתי בבן אדם ששמר לאורך שנים על אותו משקל לאחר ירידה גדולה למרות שזה היה עם דיאטן או רופא.תמיד יש צורך במעקב(וזה לא בחינם)(יש לי חברים שעשו כמה דיאטות עם השגחה בחיים שלהם.נכון זה בריא(???),זה עולה כסף וצריך זמן לזה…מרכיבים שלא לכולם יש.לי למשל אף פעם אין לי זמן,ולא תמיד יש כסף.

  ההפתעה של הכתבה הזאת היא ש י ר ד ת י 3 קילו ב-5 ימים (כולל יומיים של זלילה)אם זה לא נס אז מה כן?
  אז בטח יש רופאים שיגידו זה לא בריא,אבל לא באמת איכפת לי כי אני מרגישה מצויין ,התחושה של עייפות שבדרך כלל מלווה אותי לאורך כל הים(כי אני לא ישנה מספיק בדרך כלל)נעלמה לי.רעב?אני לא יותר רעבה מאשר בדרך כלל.(ליפני תחילת הדיאטה)יש תחושה לפעמים שבא לי משהו לנשנש,אבל אלו תחושות שיש לי אותם מאז שאני מכירה את עצמי.זה לא משהו שאי אפשר לשלוט בזה.לדעתי זה גם עיניין של הרגל.
  הפרס שלי זה בבוקר כשאני עולה על המשקל !זה שווה כל רגע של דיאטה שהיא לא נורא בכלל!
  אני ממליצה בחום לכל מי מהרים ידיים וחושב שאין פיתרון מספק לדיאטה.

  אני גם מאמינה שאנשים נשברים בדיאטות כי אף פעם לא מגיעים למשקל הרצוי באמת.תמיד נתקעים עם כמה קילוגרמים לא רצויים שנורה קשה להתפטר מהם.(מה שקורה לי בדרך כלל).אני ישמח לשטף אחרים בתהליך שאני עוברת.

  סליחה לדוקטור נסטור שבטח יתנגד לכל מה שכתבתי כאן,אבל אני יכולה להגיד שפעם ראשונה בחיים שאני מאושרת בזמן דיאטה .בדרך כלל דיאטה גורמת לי דיכאון כל פעם שאני מתחילה או רק חושבת על דיאטה ,כי במוח אצלי=(שווה)אין אכילת ממתקים בזמן הקרוב.

  • Dr.Nestor says:

   אמי שלום,
   ליבי איתך ומבין כל מילה שאת כותבת. לצערי ירידה במשקל בעקבות דיאטה של 500 קלוריות אומנם עושה אותך מאושרת בטווח הקצר אך לא כך יהיה בטווח הארוך. זה שקול לרצון להיות מאושר ומתוך כך להחליט לצרוך סמים כבדים. בטווח הקצר ההרגשה בשמיים, בטווח הארוך התוצאה עגומה. לגבי טענה שלך שאת לא מכירה אדם שהצליח לרדת ולשמור על המשקל הנמוך, ארשה לעצמי לספר לך, למרות שיראה כאן כמו פרסום, שאצלי יש בטיפול מטופלים שמגיעים פעם במס' חודשים רק למעקב ובמשך שנים לאחר הטיפול שומרים על משקל קבוע, והם מאושרים באמת לאורך זמן.
   מכל מקום מאחל לך בהצלחה,

   • רעות says:

    ד"ר נסטור הנכבד שלום,

    אין ברצוני לעורר מהומה אבל אני יותר משנה אחרי הדיאטה, ו10 הקילו שהורדתי לא חזרו אלי.
    אני לא מתעמלת ולא עוסקת בספורט (אפילו לא אימון בסיסי) חזרתי לאכול כפי שאכלתי בעבר כמובן שהפחתתי קצת על מנת לא לחזור למשקלי הקודם- אך לא בצורה דרסטית. (לדוג' לפני חודש אכלתי מגש פיצה לבד!! )כן תתפלא אך הדיאטה עובדת, ואני כבר למעלה משנה מאושרת…
    הדיאטה יותר ממומלצת אבל כמובן שיש לרכוש אותה ממקורות מהימנים ולא מכל נוכל שני ברשת

    • Dr.Nestor says:

     רעות היקרה,
     על פי מה שאת כותבת את נס רפואי. מאחל לך הרבה שנים של משקל תקין ובריאות תוך כדי אכילת מגשי פיצה וחוסר פעילות גופנית, למרות שאני וכל מי שמבין בתזונה, אורח חיים ורפואה לא מאמין ולא תומך בכך.
     ד"ר נסטור

 18. אהרון says:

  ההתייחסות במאמר היא לגבי השימוש בהורמון עצמו שהוא נאסר ע"י כל גופי הבריאות, מה שמציעים היום הוא תוסף תזונה המבוסס על מיצוי מאצות ים, והוא צמחוני לחלוטין, לא מדובר בהורמון אלא בתוסף תזונה המחקה את פעולת ההורמון.
  במהלך זמן הדיאטה הגוף ניזון בעיקר מהשומנים המתפרקים כתוצאה מפעולת התוסף, ובנוסף מ500 קלו' שאוכלים.
  אך, הגוף ניזון בין 1,500 ל4,000 קלו' מהשומנים האגורים בגוף אותם הוא מפרק בעזרת התוסף המדמה את פעילות ההורמון.

  לסיכום, כל הנאמר במאמר הוא אמת לאמיתה, אבל רוב מי שמציע היום את דיאטת HCG מציע בעצם את השיטה של ד"ר סימונס אך בשום פנים לא את ההורמון אלא מיצוי טבעי של אצות ים המחקה את פעולת ההורמון…

  • Dr.Nestor says:

   אהרון היקר,
   המשפט הזה "תוסף תזונה המחקה את פעולת ההורמון" הוא חוסר ידע במקרה הטוב או רמאות במקרה הרע. קודם כל מחקרים הראו שההורמון הזה לא מוריד במשקל ולא מדכא את התאבון. מה שמוריד במשקל זו הדיאטה מטורפת של 500 קלוריות. ומכאן תוסף לא יכול לחקות את פעולת ההורמון כי אין פעולה כזאת.
   ד"ר נסטור

 19. כוכי says:

  ניסיתי את התרסיס 5 ימים אכן ירדתי במשקל אבל כאבו לי הרגליים מאוד, כאבים
  מאוד חזקים שלא יכולתי לישון בלילה.
  הפניתי את תשומת ליבו של הסוכן ונאמר לי בתחילה שתופעה זו לא ידועה, לאחר מכן
  נאמר שהייתי צריכה להמשיך והכאב אמור היה להעלם.
  הפסקתי כמובן לאחר 5 ימי סבל נוראים מכיוון שקראתי בכתבה הנ"ל על קרישי דם.
  אינני יודעת אם כדאי לנסות שוב ומה הסיכון בדבר.
  אגב, את הכסף הם לא מחזירים כמובטח התשובה שקיבלתי "תחזירי מוצר סגור תקבלי כסף בחזרה".
  האם ידועה לך תופעה זו ומימה נגרמה לדעתך.
  תודה

  • Dr.Nestor says:

   כוכי שלום,
   כאבים כאלו ברגליים יכולים להגרם מכמה סיבות, אחת מהן היא חוסר מגנזיום. עליך לבצע בדיקת דם ולבדוק את רמת המגנזיום. אם חסר אז לקחת תוסף. מכל מקום ברור שאת צריכה להפסיק את הדיאטה הזאת ולהתחיל תהליך שמותאם קלורית ובכלל לנתונים שלך.
   בהצלחה,
   ד"ר נסטור

 20. תמר says:

  שלום לכולם,
  גם אני ראיתי אנשים מסביבי "נעלמים", עשיתי את הדיאטה רזיתי לקראת סוף הדיאטה הרגשתי רעב מטורף הטיפות לא השפיעו ולכן הפסקתי . יש לצין כי במהלך רוב הדיאטה הרגשתי נפלא.
  אבל….
  במהלך הדיאטה לא נכנסתי לשרותים גם לא הרגשת שאני צריכה לשרותים לא סבלתי מעצירות , כשבוע לאחר סיום הדיאטה התחלתי להרגיש כאבי בטן ונראה כי הדיאטה הזו גרמה לי נזק בקיבה. אני לא יכולה לתאר אפילו את הכאבים שאני מרגישה.
  משום מה לא מצאתי בשום מקום עדויות של אנשים לנזקים שנגרמו להם לאחר הדיאטה (כולם מדברים על תופעות הלוואי שעלולות להיגרם בזמן הדיאטה ואולי אף למוות חלילה…)

  • Dr.Nestor says:

   תמר שלום,
   דיאטות קיצוניות יכולות לגרום לתגובות מסוג שונה אצל אנשים שונים. במקרה שלך העצירות והאכילה המופרזת שהגיע לאחר מכן בעקבות הרעב שאת מתארת היו כנראה הסיבה לכאבים. פעם הבאה ממליץ לך לעבור תהליך נכון, שפוי ומבוקר עם תוצאות לטווח ארוך.
   בהצלחה,
   ד"ר נסטור

 21. רונן says:

  שלום ד"ר נסטור
  אני גבר בן 56, מצוי בעיצומה של דיאטת התרסיס. ירדתי ב-12 ימים
  ממשקל 98 ל-91 ק"ג, אני מקפיד על התפריט עם חריגות קטנות, כמו
  הגדלת כמות הבשר שאני אוכל בצהריים וגם עוסק בספורט יום יום.
  אין לי שום תחושת רעב ואני חש ערנות מוגברת שלא היתה לי קודם.
  אני לוקח אלוריל 300 מידי יום בהקפדה בגלל גאוט.

  שכנה שפגשה אותי ונדהמה מהירידה במשקל, הנראית קיצונית יותר מ-7 ק"ג.
  סיפרה לי בדאגה על חברה שלה שכתוצאה כנראה מהדיאטה, נפגעה
  לה באופן דרסטי בלוטת התריס והיא נזקקת כעת לתרופות כדי להפעילה.
  האם מוכרת לך תופעה זו?

  • Dr.Nestor says:

   שלום לך,
   התופעה שתיארת לא ידוע לי. אך בטח לא ממליץ לך לעשות דיאטה כזו קיצונית כאשר אתה ידוע כאדם עם נטיה להתקפים של גאוט.
   בברכה,
   ד"ר נסטור

 22. ימית שמריהו says:

  דר' נסטור שלום

  לפני שבועיים הפסקתי את הדיאטה לאחר שביצעתי אותה במשך 40 יום וירדתי קרוב ל- 9 קילו,
  במהלך השבוע האחרון אני מרגישה מאין קוצר נשימהעצבנות שלא מובנת מהיכן באה ,ראוי לציין שאני עומדת גם בתקופה שכנראה לא יעבוד ( אני מססימת לעבוד ב- 31/1/12 ) ושאני לא נוטלת את התרסיס כבר שבועיים
  ביצעתי אקג והוא יצ אתקין וכן ספירת הדם שביצעתי גם תקינה רופא המשפחה הפנה אותי לרופא נשים
  היש מצב שתופעות אילו נובעות מהשימוש בתרסיס גם לאחר שאני לא נוטלת אותו כבר במשך שבועיים ואם כן מה צריך לעשות על מנת שזה יעבור ?
  אודה להתיחסותך בהקדם
  תודה ימית

  • Dr.Nestor says:

   ימית שלום,
   כמובן שעליך להפסיק את התרסיס. רופא הנשים ידע להגיד לך אחרי בדיקה האם מדובר במשהו נוסף.
   חג שמח,
   ד"ר נסטור

 23. nur says:

  שלום למצליחים בידיאטה ולאלו שלא הצליחו.
  החוברות של דיאטת ד"ר סימונס הגיעו אלי – קראתי
  וכן טעמתי את הטיפות (מזכיר טעם של רסקיו)
  קראתי את הבעד והנגד.
  המסקנה שלי שהדיאטה הזו מטורפת!!!!!
  לאכול 500 קלוריות ביום????
  לדעתי כל אחד יכול להמציא תפריט משל עצמו בסך כולל של 500 קלוריות
  ירד באותה מידה כמו הדיאטה של ד"ר סימונס.
  תעשו לעצמכם ולגופכם טובה, תרדו בצורה חכמה ומבוקרת
  תוסיפו לזה ספורט של 3-5 פעמים בשבוע (אפילו רק הליכה)
  ותראו זה פלא – עובד מצויין!!
  בהצלחה לכולם

 24. שרי says:

  שלום רב,
  אני בת 22 ולוקחת גלולות דיאנה באופן קבוע. אני אמורה להתחיל עם התרסיס בעוד שבוע. האם יש סיכון בשילוב של שניהם יחד? והאם זה יכול לפגוע בפוריות בעתיד?

  תודה רבה

 25. אודי says:

  ד"ר יקר,
  חוששני שאתה מטעה את הציבור בעובדות לא נכונות:
  1. ה-HCG לא "סותם את התיאבון", אלא גורם לפתיחת מאגרי השומן הרזרבי שהצטבר בגוף למטרות הזנה, בדיוק כפי שקורה בגופה של אישה בהיריון, שמסיבו שונות לא מזינה עצמה מספיק מבחוץ. כך שבתקופת הדיאטה, הגוף ניזון מהשומן של עצמו, בתוספת חלבונים ופחמימות במידה המינימלית, להשלמת החסר. ואגב, זאת הסיבה שאסור בתכלית לאכול שומן בתהליך…
  2. על תרסיסי ה-HCG הצמחי יש פירוט של כל המרכיבים.
  3. גלוקוז הוא רעל למוח. גופי קטון הם התזונה המשובחת. ויעידו על כך כל אותם חולים נוירולוגיים, שריפאו מחלות מוח קשות, כמו אצלהיימר ואפילספייה, כשעברו לתזונה קטוגנית (ע"ע "תזונת פליאו" והשפעתה הפנומנלית על בריאות הציבור, ההולך וגדל, החי לפיה: https://www.facebook.com/pages/Paleo-Israel/480155725336530).
  4. תופעות הלוואי הנפוצות, כמו כאבי ראש, עצבנות, חלשה וכו' – מקורן ברובן ממשבר הגמילה מסוכרים ופחמימות (בסבב הראשון של השימוש בתרסיס), בשילוב ניקוי הרעלים שלו הגוף זוכה. רובן עוברות תוך זמן מה.
  5. ונכון, כמו בכל דבר, שיש אנשים שהחומרים לא משפיעים עליהם, אבל הם יודעים את זה מיד, תוך מס' ימים, ומפסיקים להשתמש בתרסיס.

  גילוי נאות: לאחר כשנתיים של תזונת פליאו, שבה הישלתי 25 ק"ג ממשקלי ונרפאתי מסכרת, לחץ דם וכמה בעיות נוירולוגיות, אני מתנסה כרגע בדיאטה וירדתי כבר 5.5 ק"ג בשבועיים וחצי. האנרגייה שלי רק משתפרת, אין לי כאבי ראש ואני לא מרגיש שום תחושת רעב או חולשה.

  • Dr.Nestor says:

   אני לא רואה אפילו טעם להגיב לתגובה הזאת. משאיר אותה על גבי האתר כדי שכל קוראי ידעו לזהות את סגנון הכתיבה המסוכן, המשכנע והחסר אחריות שיכול להביא חלק מהקוראים לבצע בגופם ניסיונות שמסכנים את הבריאות.
   ד"ר נסטור

 26. פאני says:

  שלום אני בת 35 אם ל חמישה ילדים לפני לידות שקלתי 60 קילו ולאחר כל הריון הוספתי בערך 10 קילו למשקלי לפני שהתחלתי את הדיאטה של דר סימונס שקלתי 107 קילו עשיתי 2 סיבובים לאחר סיבוב ראשון הורדתי 15.600קג ובסיבוב שני הורדתי עוד 10קג היום אני שוקלת 78קג כשגובה שלי 175 אני מאוד מרוצה כולם מסביבי מפרגנים לי מאוד אני מקבלת מחמאות כל הזמן אני מרגישה מעולה אני פשוט עפה מאושר לא היה לי קשה במשך התהליך כמעט ולא הרגשתי רעב אני הצלחתי בגדול אני ראיתי את החברות שלי מצליחות בגדול זה באמת עובד נקודה

  • Dr.Nestor says:

   פאני שלום,
   ראשית כל, נפלא לשמוע שאת מאושרת. לרגע לא נאמר שבדיאטת HCG לא יורדים במשקל. להיפך, הבעיה הינה ירידת המשקל המסיבית שפיזיוליגית ואפילו מתמטית לא יכולה שלא להיות מלווה בירידה מסיבית של מסת השריר, מה שבסופו של דבר יגרום לעליה חזרה וקבלת גוף שבו יותר שומן ופחות שריר מקודם.
   בברכה,
   ד"ר נסטור

 27. חני says:

  ד"ר נסטור היקר שלום,
  רציתי לדעת אם בזמן שאני משתמשת בתרסיס הטיפות של דיאטת HCG יכולה להיות השפעה על תוצאות בדיקת הריון ?

  • Dr.Nestor says:

   חני שלום,
   אם התרסיס מכיל HCG כפי שטוענים בתביעה הייצוגית שהתפרסמה לאחרונה, אז אני חושב שכן יכולה להיות השפעה. תתיעצי עם רופא הנשים שלך.
   בברכה,
   ד"ר נסטור

 28. טל says:

  היי קראתי את המאמר ואני עדיין חושבת שכדאי. מאוד לחשוב. על התהליך. כאחת שעשתה סבב ראשון וירדתי ב40 יום 13 קילו. עברוו חודשיים ולא עליתי במשקלעם הקפדה כמובן על תזונה בריאה ועכשיו אני בסבב שני. ופתאום התחילו כאבים בבטן התחתונה ם קרוב לרחםןן שבזמןאני אוכלת. האם זה. קשור לטיפות או לסוג הדיאטה.

  • Dr.Nestor says:

   יולי שלום,
   אם את סובלת מתופעות לוואי כפי שאת מתארת, ועדיין חושבת שהרזיה בעזרת HCG כדאי, אז קטונטי. כמובן שמומלץ להפסיק את הטיפות באופן מיידי.
   בהצלחה,
   ד"ר נסטור

 29. ליטל says:

  שלום!
  שמעתי שעם התרסיס הזה אסור בשום פנים ואופן לאכול משהו עם שמן ו/או לשים על הגוף שמן או קרם גוף שומני,
  בקיצור אסור לבוא במגע עם שמן, האם זה באמת נכון ?!
  ואם אני עושה את הדיאטה הזו ובמקום התפריט שמביאים לי של ה500 קלוריות אני ירכיב לי תפריט משלי שיש בו גם נגיד פרוסת לחם עם שוקולד במקום מרכיב אחר בתפריט זה אפשרי?
  אשמח אם תענו לשאלתי, אני רוצה להתחיל אותה כבר . . .

  • Dr.Nestor says:

   ליטל שלום,
   אין קשר בין עניין השמן לתרסיס הזה. הסיבה שיורדים במשקל היא הדיאטה הדרסטית של 500 קלוריות ולא אחרת. רצוי לא להשתמש במוצר הזה ולבצע תוכנית תזונתית אמיתית שתסייע לשינוי אורח החיים.

 30. מיכל says:

  שלום דר׳,
  השתמשתי בתרסיס כחודשיים… בחודש הראשון לפי התכנית, בחודש השני מדי פעם… רזיתי קצת אמנם הרגליים שלי התמלאו מעין שטפי דם כבר חודש ואף רופא לא יודע להגיד ממה זה… אציין שלא לקחתי שום תרופה מלבד זה… האם זה יכול להיות בגלל התרסיס? האם יעבור לי? תודה מראש על תשובתך.

  • Dr.Nestor says:

   מיכל שלום,
   לא שמעתי על תופעת לואי כזאת אבל מכיוון שלא ברור מה שמים שם, עליים להפסיק כמובן את השיומוש ולבדוק אם התופעה עוברת.
   בברכה,
   ד"ר נסטור

 31. אלי says:

  שלום
  אני בן 38 שוקל 76 ק"ג , מעוניין להשיל 5 ק"ג נוספים אחרי שכבר השלתי 7 ק"ג בדיאטה דלת קלוריות במשך 4 חודשים מתישים .
  אני מתאמן 3 פעמים בשבוע שחיה ואימון משקולות קצר.
  האם יתכן ששימוש בתרסיס + דיאטה של 1200 קלוריות (ולא 500 ) כי צריך להחזיר לגוף חלבונים
  יתנו את התוצאה המבוקשת ?
  או לחילופין האם לא מומלץ בזמן השימוש + דיאטה להתאמן ???

 32. נועה says:

  אני חייבת לומר שהפתעת אותי בקטע הזה, אני דווקא דיי האמנתי לכל הדברים האלה. למרות זאת, קניתי את זה ואני כן רוצה להשתמש. ויש לי הרבה שאלות. לגבי ה500 קלוריות, אני מבינה ובטוחה שזה לא בריא ואין בזה ספק אפילו!
  עכשיו העניין שלי הוא כזה,
  אני שוקלת 60 קילו והגובה שלי הוא 1.65. זה סביר, אני יודעת , אבל הגוף שלי מלא בצלוליטיס בכל מקום וזה מה שעושה לי דיי מלאה.
  אני קיבלתי את התרסיס של HCG ואת חוברת ההדרכה והתפריטים בלבד. אני החלטתי ללכת על תפריט של 1400 קלוריות ביחד עם התרסיס. אני לא חושבת שזה יעשה רע כי הוא מכיל את כל אבות המזון ,
  האם זה יעבוד? אני יודעת שאתה נגד התרסיס, אבל הם ציינו בחוברת את המילים הבאות:
  "כיוון שדיאטת דימונס מבוססת על 500 קלוריות בלבד ואינה נחשבת לבריאה אנו מצרפים להלן מגוון עשיר של תפריטי דיאטה הערוכים ע"י דיאטנית קלינית. תפירטים אלו מבוססים על כל קבוצות המזון ויאפשרו לכם לרדת במשקל בצורה מבוקרת ואף לשמור על משקלכם לאורך זמן. תפריטים אלה גם מומלצים לאלה שהתחילו בדיאטת סימונס דלת הקלוריות ורוצים לשמר את משקלם החדש לאורך זמן. חשוב לציין שניתן בהחלט לשלב את התרסיס עם התפריטים המצורפים" אז מצד אחד אני גם לא מבינה כל כך, מה זאת אומרת ניתן? זה כאילו יועיל לי התרסיס במהלך התפריטים האלה או שלא? אני מאוד רוצה לרדת למשקל 50, מהסיבה הפשוטה שלפני הגיוס שלי לצבא שקלתי ככה וגופי היה מושלם!
  עיינתי בתפריטים ובהחלט יש שם כל מה שצריך. שבועיים ראשונים זה דיאטת כריכים מלחם קל עם פירות ומעדן דל שומן והמון מים ותה ירוק..משהו שאין לי בעיה לעמוד בו,
  אני באמת אשמח לתשובה מלאה למרות הדעה הנחרצת שלך על התרסיס שהוא בהחלט מזיק לבריאות. העניין הוא שאני רוצה דיאטה של 1400 קלוריות ואני רוצה שהתרסיס ימנע ממני מלזלול ולהיות רעבה. בזמן האחרון אני נהיית רעבה יותר ויותר, ואני לא רוצה שזה ימשיך ככה כי אני אוכלת יותר מדי דברים מתוקים ולא מצליחה לשלוט בזה.

  • Dr.Nestor says:

   נועה שלום,
   אני לא מכיר מחקרים רצינים שמראים שהתרסיס תורם להורדה במשקל. לכן אם תרדי במשקל עם דיאטה של 1400 קלוריות, זה יקרה עם או בלי התרסיס. לגבי הסיכון לקחת חומר לא ידוע, על זה דובר כאן הרבה.
   בהצלחה,

 33. ענת says:

  שלום רב .
  קראתי בעיון רב את כל הפניות והתגובות.
  לקחתי את התרסיס לפני כשנה ושלושה חודשים. ירדתי ב40 ימים 14 ק״ג.
  ומאז עד היום שומרת באדיקות על הירידה ואפילו הצלחתי לרדת באופן עצמאי ללא תרסיס 2 ק״ג נוספים.
  כיום שוקלת 57 ק״ג נראית מהמם, עושה ספורט אוכלת נכון 6 ארוחת קטנות אחת ל3 שעות.
  אין סיכוי שאעלה למשקלי הקודם. כאשר נטלתי את הטיפות לא הרגשתי רעב וזה מדהים!!!!
  אני ממליצה בחום. בתנאי שלאחר הדיאטה אין חזרה לזלילות .
  בהצלחה.

 34. Roni says:

  שלום ד״ר אני רוצה בקרוב להתחיל את הדיאטה ושמעתי מהמון אנשים שהיא עזרה להם. אני מעוניינת להרזות 17-20 ק״ג, קראתי את כל חוברת ההוראות המצורפת וכבר קניתי את הערכה זה מאוד מפתה להתחיל אבל אני מאוד בהתלבטות כל כך הרבה אנשים ממליצים אבל אני לא יודעת אם באמת שאני יכולה לסמוך על ההמלצות באתר מבלי לראות הוכחות ועכשיו אני גם רואה אנשים שלא ממליצים על כך, האם אני יכולה להתחרט ולהחזיר את הערכה שקניתי? ואם לא מה עליי לעשות, אני צריכה לרדת במשקל בטווח מאוד קצר אני 1.56 מטר ושוקלת 73 ק״ג.
  תודה.

  • Dr.Nestor says:

   רוני שלום,
   אני לא מומחה לצרכנות ולכן קשה לי להגיד לך לגבי החזר המוצר שקנית. נסי לדבר איתם. את כמובן מוזמנת לפנות לקליניקה שלי ולעבור תהליך מדעי, מוכח ואם תוצאות אמיתיות.
   בהצלחה,
   ד"ר נסטור

 35. אבי גליל says:

  שלום,
  עשיתי את הדיאטה, סבב ראשון עבר נהדר, לא הרגשתי רעב במיוחד וירדתי 10 ק"ג, קיבלתי מחמאות מחברים ומהסביבה. שמעתי אזהרות כלליות על הדיאטה אך לא התיחסתי ברצינות.
  לאחר הפסקה של חודשיים התחלתי סבב שני ולאחר זמן אני מרגיש כאבים באזור הכליות. רק עתה אני נתקל באזהרות המפורטות שמסבירות גם פה בבלוג למה יכול להיגרם נזק. חבל שלא נתקלתי קודם בהסבר כמו שמפרט למעלה אדם בשם גרי (נטורופת?) בתאריך 17.8.12
  כעת בשעת לילה אני מבין שיש לי בעיה אולי רצינית ואנסה לטפל בדחיפות בתקווה שלא נגרם נזק. אני חייב בתחום. הזה?יר!! הפיתוי לרזות בקלות יחסית הוא מאוד גדול, אבל זה מסוכן!! אולי − ניתן לעשות רק לפרק זמן קצר ומוגבל!!
  האם יש לך המלצות מיידיות לטיפול או המלצה לרופא מטפל שמתמחה בתחו

  • Dr.Nestor says:

   שלום,
   לצערי כל ההזהרות שעלין כתבתי לפני שנה מתמשות היום. אנשים עולים במשקל בצורה דרסטית אחרי השימוש בדיאטה הלא הגיונית הזאת ומופיעות כל מיני תופעות לוואי.
   מכיוון שמה שאתה מרגיש יתכן ומקרין ממקום אחר, מציע לך קודם כל ללכת לרופא המשפחה/מטפל שלך. הוא יבדוק וידע לאיזה רופא להפנות אותך.
   בהצלחה ותרגיש טוב,
   ד"ר נסטור

 36. ליאת says:

  היי לכולם אחרי שקראתי את כל השירשור הזה הייתי חייבת לשתף , אני 152 ושקלתי כל חיי 50 קג ורציתי להיפתר מ4 קג אז עשיתי סבב קצר של 21 יום שמיתברר שעשיתי את טעות חיי שכחתי לציין שאני בת 37 ויש לי ילד 1 בן 6 אחרי הסבב התחילו לי בעיות במחזור החודשי למשך 3 חודשים ואז ניגמרו לי החיים כי המחזור שלי כבר לא חזר אני 7 חודשים ללא מחזור אחרי בדיקות אצל הגינקולוג הוא בישר לי שהרסתי לי את הגוף והכנסתי אותו לגיל המעבר בגיל 37 בגלל השטות הזו חייבת לציין שאמא שלי בת 58 ועדיין עם מחזור הטיפות האלה הרסו לי את החיים חד משמעית !!! אז תיזהרו והישמרו

 37. Dr.Nestor says:

  טוב, נראה לי מיותר אפילו לענות על זה. היום אחרי כל כך הרבה ניסיון כולנו יודעים מה התוצאה של שיטות כאלה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *